ארגונים

תקשורת יעילה ככלי לשיפור תוצאות

 

 

שיפור התקשורת בגוף העסקי דומה לניקוי והרחבת כלי הדם בגוף – מאפשר לכל איברים לקבל יותר הזנה, לשחרר יותר פסולת, להיות יותר מסונכרנים בתוך הגוף ולתפקד במיטבם בקשר עם סביבתם, ובראיה לטווח רחוק אף מונע מחלות.

לדרך עבודה זו יכולת מיוחדת לענות על צרכים שמערכות רגילות לא תמיד הצליחו לענות עליהם.

דרך התקשורת המעגלית מביאה ל"הסרת רעשי רקע" ויוצרת אפשרות לשיפור בתפוקה של המשתתפים ובתוצאות הארגון. כתוצאה מהתהליך מתאפשר שדרוג, שינוי באיכות השירות ללקוח, שיפור תוצאות והגברת היעילות בארגון.

 

העבודה בדרך המעגל

עבודה קבוצתית  המאפשרת ראיית האחר מתוך קבלה, ללא שיפוטיות, ושימת דגש על המחבר בין חברי הקבוצה. הלמידה מתבצעת באמצעות חוויה והתנסות, בשילוב תכנים תיאורטיים המותאמים לנושא הנבחר. הייחוד של מעגל זה הוא ההתבוננות האישית של כל משתתף ללא חובת דיבור במעגל, ומכאן מציאת המקום המחבר.

תקשורת זו מבוססת על החוכמה המצויה אצל כל אחד מהמשתתפים שיחד מובילה ללמידה ויצירה חדשה.  ההקשבה לניסיון, החוויה, הסיפור – כל אלה מאפשרים פריצה של דפוסים וקיבעונות חשיבתיים.

התהליך מתקיים בסדנה / מספר מפגשים, במהלכם נערכת עבודה לזיהוי סגנונות תקשורת , ניתוח אירועים, פיתרון קונפליקטים, שיטות משא ומתן, והגברת ווליום ההקשבה הארגוני.

 

ארגונים בהם נערכו מעגלים (רשימה חלקית): חברת HP, מועצות מקומיות ברחבי הארץ, שירותי בריאות  מכבי, ג'וינט ישראל,  מרכז רפואי הדסה עין כרם, משרד רואה חשבון חיפה, אוניברסיטת חיפה, מפעל פוליכד שפיים.

עמותת מעגל הקשבה, רחוב בית לחם 59, דירה 4, חיפה. מיקוד 3556814, 054-6924044